VS Lasera s.r.o.

Areál OFTA s.r.o.
Sokolovská 82
323 00 Plzeň
Zobrazení na mapě
info@vslasera.cz
+420 775 339 126

Objednejte se online+420 775 339 126

Efektivní léčba chrápání !!

Je to přece tak neškodné, ale tak nesnesitelné pro celé okolí. Ať už děláte cokoli, nakonec s tím vůbec nic nezmůžete, protože jakmile přijde spánek, linou se z vás nepříjemné zvuky a brání ve spánku ostatním členům domácnosti. Ano, řeč je o chrápání. Pokud zrovna nespíte sami v izolaci, rušíte v noci chrápáním svého partnera, někdy i celý dům, a tak není možné tento problém neřešit. Může se ale jednat i o něco závažnějšího, jako je syndrom spánkového apnoe, s čímž byste neměli otálet už kvůli sobě.

Naštěstí se vaše problémy dají poměrně rychle vyřešit, a to laserovou operativní léčbou chrápání v laserovém centru VS Lasera. Laserová operace je určena všem pacientům s prostým chrápáním, nebo s lehkým syndromem spánkového apnoe. Každý pacient musí být před tímto zákrokem vyšetřen naším ORL lékařem a spánovou laboratoří.

Jak laserová operace chrápání probíhá? V lokální anestezii vám bude z měkkého patra laserem snesena přebytečná tkáň, která způsobuje chrápání. Zbývající část měkkého patra se „zjizví“ nářezy sliznice měkkého patra. Díky hojení těchto nářezů se měkké patro vypne, aby během spánku nevlálo a nezpůsobovalo chrápání.

Bolesti se při zákroku není třeba obávat, protože samotný zákrok je prováděn v lokální anestezii, a tak je zcela bezbolestný. Víceméně týden po výkonu pacienti užívají analgetika pro bolesti v krku. Tyto bolesti jsou intenzitou přirovnávány k angíně.

Po tomto zákroku doporučujeme pacientům týdenní pracovní neschopnost, kvůli hojení. Po výkonu má totiž pacient pocit otoku v krku a hůře se mu polyká. Dále má také již zmiňované bolesti v krku, které jsou tlumeny analgetiky. Chrápání však postupně ustupuje s ustupujícím otokem v krku a konečný efekt se dostavuje již řádu týdnů po dostatečném zhojení měkkého patra.

Nemusíte tedy rušit spánek svého partnera, nebo ostatních členů domácností. Navíc se můžete vyvarovat nebezpečí, které přináší syndrom spánkového apnoe a další spánkové potíže spojené s chrápáním. Proto už dále neotálejte a vyřešte svůj problém jednou pro vždy!