VS Lasera s.r.o.

Areál OFTA s.r.o.
Sokolovská 82
323 00 Plzeň
Zobrazení na mapě
info@vslasera.cz
+420 775 339 126

Objednejte se online+420 775 339 126

Historie

Dnešní VS Lasera je certifikovaným referenčním centrem pro laserové výrobce, výukovým pracovištěm Lékařské Fakulty v Plzni, školicím pracovištěm pro lékaře, zdravotní sestry, kosmetičky. Lékaři pravidelně přednáší na kongresech, mezi největší úspěchy patří Německo, Berlín 2009 - "18th Congress of the European Academy of Dermatology and Venerology" a Brazílie, Curutiba 2011 - the "XXIII Congreso Brasileiro de Cirugia Dermatologica", kde i lékaři jako lektoři vedli 5 workshopů v Curitibě, Sao Paulu a Rio de Janeiru zaměřených na laserovou epilaci systémem LEDA a odstranění vrásek laserem EXELO 2.
 

Počátky existence VS LASERA fakticky souvisejí se vznikem očního laserového centra OFTA. Když v roce 1994 vznikalo, málokdo tušil, jak obrovským vývojem laserová technika používaná v medicíně a kosmetice za několik let projde.

V roce 1995 odletěli lékaři do Toronta, aby získali první zkušenosti s kosmetickými lasery a v létě 1996 získalo kosmetické centrum prvý erbiový laser - přesně takový, jaký si lékaři v Kanadě vysnili. Výsledky byly převratné. V době, kdy se do naší republiky začaly erbiové lasery dodávat, měla s nimi OFTA už roční zkušenost. Dá se říci, že naše kosmetické laserové centrum bylo jedním z průkopníků velkoplošného používání erbiového laseru v kosmetice.

Společným jmenovatelem pro celou historii kosmetického laserového centra je osoba MUDr. Jiřího Voltra. V Oftě působil od chvíle, kdy se její lékaři rozhodli zaměřit i na laserovou estetickou dermatologii. Jednalo o zcela novou techniku, proto absolvoval stáže na několika evropských pracovištích.

1.ledna 2005 došlo k transformaci kosmetického laserového centra OFTA, s.r.o. na laserové centrum VS LASERA, spol. s r.o. Z původních 2 lékařů se postupně tým rozšířil na dnešních 10 odborníků a tehdejší lasery byly nahrazeny současným vybavením, které je pro Českou republiku unikátní, v evropském měřítku se řadí mezi špičku. Detaily najdete v technickém vybavení.