VS Lasera s.r.o.

Areál OFTA s.r.o.
Sokolovská 82
323 00 Plzeň
Zobrazení na mapě
info@vslasera.cz
+420 775 339 126

Objednejte se online+420 775 339 126

Trápí vás únava i po vydatném spánku? Možná trpíte spánkovým apnoe.

Stává se vám, že i po dostatečném počtu hodin spánku jste unavení a vůbec nejste odpočati? Přitom jste celou noc spali a nevíte, proč se stále probouzíte vyčerpaní? Neměli byste to brát na lehkou váhu. Začněte se zajímat o své zdraví, můžete totiž s velkou pravděpodobností trpět spánkovým apnoe.

Co je spánkové apnoe a čím se projevuje? Spánkové apnoe se projevuje hlasitým chrápáním, po kterém násoleduje apnoická pauza. Tyto pauzy narušují dýchání a strukturu spánku, protože vám neumožňují dostat se do hlubší fáze spánku, ve které byste si nejvíc odpočali. Při každé apnoické pauze následuje mikroprobuzení, které si pacient neuvědomuje, a tak si ve spánku neodpočine, ale také neví proč.

Následkem spánkového apnoe je velká únava, která znemožňuje vykonávat činnosti vyžadující soustředění, protože vám během dne hrozí riziko mikrospánku. V takovém případě je tedy nebezpečné například řídit automobil.

Na našich stránkách si můžete vyplnit oficiální dotazník (Epworthská škála spavosti), který posuzuje nadměrnou denní spavost, a díky níž se dozvíte, zda se problém netýká právě vás.

Překážky v dýchání způsobující spánkové apnoe můžou být kdekoliv v oblasti horních cest dýchacích. Takové potíže můžou vést i k vážnějším onemocněním. Pokud průběh onemocnění dlouhodobě neléčíte, vystavujete se postižení srdce a možnému infarktu, postižení mozku a možné mrtvici a dalším onemocněním. Neléčením se zvyšuje i riziko náhlého úmrtí v noci.

Vyšetření vašeho problémů probíhá za pomoci domácí monitorace, u které je velkou výhodou provádění doma, kde váš spánek nebude narušen cizím prostředím. Domácí monitorace pomáhá odlišit chrápání od syndromu spánkového apnoe a je nutná před jakýmkoli zákrokem. Léčba pak může být konzervativní, za pomocí přetlakového přístroje, který přes nosní masku dodává vzduch a udržuje tak otevřené dýchací cesty, čímž odstraňuje zástavy (apnoe). Další možností je léčba chirurgická, která odstraní překážky z dýchacích cest.

Pro více informací navštivte stránky laserového centra VS Lasera a v případě spánkových potíží neváhejte a začněte jednat, protože vaše zdraví je to nejdůležitější.